تبدیل تاریخ در جاوا

دوستان سلام. من میخاستم تاریخ شمسی رو به میلادی و قمری در زبان جاوا تبدیل کنم. بعد از چندین روز جستجوی های فراوان و صرف وقت بسیار، در نهایت تونستم این کار رو بکنم. در این پست می خوام به شما هم آموزش بدم تا وقت شما مثل من تلف نشه

در این پست می خوام اموزش تبدیل انواع تاریخ (شمسی به میلادی، شمسی به قمری، میلادی به شمسی، میلادی به قمری، قمری به شمسی و قمری به میلادی) رو آموزش بدم.

اول از همه بگم که با کلاس های خود جاوا نمیتونید این کار رو انجام بدید و بنابراین مجبورید از کد ها و لایبرری هایی که دیگران نوشته اند استفاده کنید.

اگه در گوگل سرچ کنید، کد های زیادی برای تبدیل تاریخ در جاوا پیدا میکنید، ولی اکثرا ایراد دارن و در یک محدوده ی زمانی مشخصی خروجی درست میدن و برای بقیه زمان ها خروجی غلط میده.

من بعد از کلی جستجو، یک کتابخانه ی بسیار خوب به نام icu4j پیدا کردم که توسط شرکت معروف IBM برای جاوا توسعه داده شده. این کتاب خانه قابلیت های فراوانی داره و یکی از قابلیت هاش تبدیل انواع تاریخ به یکدیگر هست.

دوستان عزیز، متاسفانه متاسفانه و باز هم متاسفانه، در اینترنت داکیومنت و مستند سازی خوبی برای این لایبرری و نحوه ی تبدیل تاریخ با اون انجام نشده و شما کل اینترنت رو جستجو کنید شاید یک یا نهایتا دو نمونه کد ازش پیدا کنید. من با کلی بدبختی و آزمون و خطا و صرف کلی وقت تونستم در نهایت باهاش تبدیل تاریخ انجام بدم و در مقاله میخوام به شما هم آموزش بدم.

دوستان یک نکته رو همینجا بگم، اصولا مبحث تبدیل تاریخ کار راحتی نیست، مفاهیم بسیار زیادی داره، از جمله سال کبیسه، مبحث timezone و موارد دیگه که مجالش نیست براتون بگم. خب بریم سراغ اصل کار و من براتون چندتا کد مینویسم و تبدیل تاریخ انجام میدیم.

تبدیل تاریخ در جاوا با کتابخانه icu4j شرکت IBM

سیستم عامل افسانه ای ویندوز ۷ (windows 7) به پایان راه رسید

نصب لینوکس روی usb flash

,تاریخ ,رو ,جاوا ,کار ,بدم ,تبدیل تاریخ ,آموزش بدم ,  دوستان ,تاریخ در ,در جاوا ,تبدیل تاریخ انجام ,تبدیل انواع تاریخ

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مای ژن اهنگ های شاد و عاشقانه rogeh.com شورای دانش آموزی دبیرستان نمونه دولتی سعدی دانستنی های فرش ماشینی عایق کاری صوتی و حرارتی بارنگ چسب sc2000 بیماری واگیر دار بهترین کتابهای ایران و جهان